Hayati EKİCİ

1975’li yıllarda Canlı Hayvan alım satımı ile ticari hayata başlayan Nazım EKİCİ, Aile Şirketini 1980’li yıllarda kurdu. Yozgat pazarının en önemli tedarikçilerinden birisi olan Ekici, yurdumuzun başta Kars bölgesi olmak üzere birçok coğrafyasından Canlı Hayvan ticareti yaptı. İlimizde birkaç farklı mandıradan Canlı Hayvan Üretimi ve Süt ve Süt Ürünleri Üretimini sürdürdüler.
Özellikle Camız yetiştiriciliği noktasında ilin modern anlamda üretime başlayan ilk işletmesi olan ticari kuruluşumuz bölgede “camız” sayısının ve camızdan üretilen ürün miktarının artmasına neden oldu.
Nazım Ekici, ikinci kuşak Hayati Ekici’ye işleri 1990 yıllarda devretti.
Daha çağdaş bir yönetim anlayışı ile süreci devralan Hayati Ekici, canlı hayvan ticareti yanı sıra şarküteri alanında da faaliyetlerini genişletti. Et ve Süt ürünleri yanında çeşit sayısını oldukça artırdı.
 Yozgat Ticaret Borsamızın faaliyetlerine üye olarak büyük katkılar sağlayan Ekici, son dönemde Meclis üyesi olarak görev aldı. Borsamızın gerçekleştirdiği Batum- Karadeniz iş gezisine katılan EKİCİ, bu bölgede kurduğu ikili ilişkiler ile ticari anlamda tedarikçi pazarını genişletti. Son 6 ay içerisinde özellikle bu bölgeden yaptığı canlı hayvan alım satımı ciroya olumlu katkı sundu. Ekici bu tip organizasyonların ticaret anlamında çok faydalı olduğunu belirterek özellikle Yönetim Kurulu Başkanımıza teşekkürlerini iletti.