Misyonumuz

5174 sayılı kanun ve borsacılık mevzuatları çerçevesinde ticari ahlak gözetilerek, üyelerimizin hak ve çıkarları korunup mesleki gelişimlerine destek olmaktır. Modern ve çağdaş borsacılık anlayışı ile kaliteden ödün vermeden, üreticilerin doğru ürünü en uygun zamanlama ile doğru yerlerde üretebilmesine katkı sağlamaktır.

Eğitim seviyesi yüksek sürekli gelişim kaydeden personel ile kalite ve standartlardan taviz vermeden hizmetler sunmaktır. Yozgat ilinin tarım ve hayvancılığın gelişimi ile bölge ve ülke ekonomisinin gelişip büyümesine destek olup, özellikle buğday, şekerpancarı ve mercimek gibi katma değeri yüksek ürünler için üretim merkezi olmaktır.

Vizyonumuz

Sürdürülebilir borsacılık anlayışı ile tarım ve hayvancılığa dayalı sanayinin gelişiminde bölgede söz sahibi kuruluş olmaktır. Hayvancılık konusunda entegre tesislerin oluşumuna, tarım ve hububat alanında ise lisanlı depo faaliyetlerinin gelişimine destek sağlayan lider kuruluş olmaktır. İlimize modern bir borsa hizmet binası kazandırmaktır.  Özellikle tarımsal ürünler konusunda marka ve tescilli ürün gelişimine katkı sağlayan öncü bir kuruluş olmaktır.