30 04 2020

663

Üyelerimize Nefes Kredisi

Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ERKEKLİ, Denizbank Yozgat Şubesi Müdürü Hayrettin Yağmur, Sorgun Şubesi Müdürü Hayrettin Yağmur ve Yozgat Şube Portföy Yöneticisi Sariye Öskan 2020 Nefes Kredisi hakkında toplantı yaparak açıklamalarda bulundular.

Üye işletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde odalarımız ve borsalarımızın katkılarıyla başarıyla gerçekleştirilen “Nefes Kredisi” projesinin tekrar başlatılmasına ilişkin açıklama yapan Başkan Erkekli; “TOBB’un katkıları ile Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Denizbank ile imzalanan protokol kapsamında Denizbank’ın tüm şubelerinde kullandırılacak olan Nefes Kredisi’ne ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz arasında imzalanmıştır. Daha önce 6 kez olduğu gibi bu gün de Nefes Kredisi ile üyelerimizin zor zamanlarında bir nebze olsun yanlarında olmaya çalışacağız.” dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile 365 oda ve borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde, üyelerimiz 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemeyeceklerdir. Geri ödemeler yıllık brüt %7,5 faiz oranı ile 2021 yılında aylık olarak 12 eşit taksitle ödenecektir. Üye işletmelerimiz azami 50.000 TL kullanabileceklerdir. İşletmelerimiz bugünden itibaren Borsamızdan alacakları üyelik belgesi ile Denizbank şubesine başvurabilecekler. Kredinin %80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacaktır.

Ayrıca Nefes Kredisi’nde; Vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek, İlave maddi teminat yok, 50 bin lira kredi için 150 TL banka masrafı dışında ek masraf olmayacak KGF kefaleti için mevzuat gereği %0,75 komisyon alınacak. Krediye başvurmak için gerekli olan “NEFES KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİNDİR” ibareli Faaliyet Belgesi borsamızdan temin edinilebilecektir.