31 03 2020

283

YOZGAT TİCARET BORSASI 2020 YILI İLK ÇEYREĞİ ÜYE ZİYARETLERİ

YOZGAT TİCARET BORSASI 2020 YILI İLK ÇEYREĞİ ÜYE ZİYARETLERİ

Borsamız 2020 yılından itibaren belirlemiş olduğu üye ziyaretleri programı kapsamında ilk çeyrek ziyaretlerini tamamladı. Stratejik planlama sürecinde yönetim kurulumuzun özellikle üzerinde durduğu üye ziyaretlerinin aksatılmadan yapılması ve ziyaretlerin yönetim kurullarında değerlendirilmesi kararlaştırılmıştı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Erkekli bu konuda yönetim kurulu üyelerimizin de zaman zaman ziyaretler gerçekleştireceğini bildirdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Erkekli, Genel Sekreterimiz Nazif Gençarslan ve Akademik Danışmanımız Dr. Mehmet Kara ile birlikte Sorgun, Sarıkaya ve Şefaatli ziyaretlerimizi yaptık. Sorgun ziyaretimizde özellikle bölgenin ilimizin tahıl ambarı olması konusu ile alakalı durumu değerlendirildi. Gübre temini, gübre fiyatları ve üyelerimizin bu konuda ki şikâyetleri dinlendi. Üyelerimizin tarımsal bilgilendirme toplantılarına katılımı konusundaki talepleri gündeme alındı. Sorgun Bildikler Tarım İşletmesinden İbrahim Bildik beyefendi TUSAF etkinliklerine katılım noktasında borsamızdan destek istedi. Diğer üyelerimizde ödemeler konusunda alternatif yöntemlerin değerlendirilmesini talep ettiler. Sorgun irtibat büromuzun çalışması konusunda üyelerimiz memnuniyetlerini ifade ettiler. Şahbazlar İşletmemizde Muttalip Şahbaz beyefendi borsamız personelinin çalışmalarından oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Başkanımız, özellikle Sorgun bölgemizin tarımsal ekonomiye katkı düzeyinin yüksek olduğunu belirterek üyelerimize katkılarından ötürü ayrı ayrı teşekkür etti. 

Sarıkaya ziyaretimizde özellikle son zamanlarda önemli bir konu olan Lisanslı Depoculuk faaliyetleri gündeme getirildi. Meclis Üyemiz Oktay Şafak beyefendi işyerinde ziyaret edildi. Lisanslı Depoculuk alanındaki çalışmalar değerlendirildi. Yine meclis Üyemiz Seyfi Diker beyefendi ile yeni üyelerimiz ve sezon değerlendirilmesi yapıldı. Bünyamin Sağlam beyefendi borsamızın faaliyetlerinden ve çalışmasından memnun olduklarını dile getirip özellikle bu yıl içerisinde teknik geziler ile bilgilendirme yapılması hususunda talepte bulundu.

Şefaatli ziyaretimize Yönetim Kurulu üyemiz Murat Gençarslan beyefendi ve Meclis Üyemiz İsmet Er beyefendi de iştirak etti. Üyelerimiz Lütfi Temiz, Musa Pehlivan ve Osman Arı beyefendiler işyerlerinde ziyaret edildi. Borsamız çalışmalarına dair görüş ve önerileri alındı. Üyelerimiz başkanımızın ziyaretler konusunda ki duyarlılığından son derece memnun kaldıklarını belirttiler. Yönetim Kurulu Başkanımız daha sonra borsamız Meclis Başkanı Medeni Akyol beyefendi ile kısa bir üye ziyareti değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.