27 10 2019

278

Yozgat Ticaret Borsası Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor


Yozgat Ticaret Borsası gerçekleştirmiş olduğu Karadeniz-Batum etkinlikleri kapsamında Odalar ve Borsalar Akreditasyon Mevzuatı gereği çok önemli olan kıyaslama çalışmalarını ara vermeden sürdürdü.


Üyeleri ile gerçekleşen ve kamuoyunda büyük bir etki yapan etkinlik sürecinde özellikle kıyaslama çalışmalarına yer verilmesi ve bizzat ilgili borsaların ziyareti, Rize Ticaret Borsası ve Giresun Ticaret Borsası tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılandı.


İlk ziyaretin yapıldığı Rize Ticaret Borsasında, Genel Sekreter İsmail KOCAMAN ve Akreditasyon ve Kalite Yönetim Temsilcisi İlkay Kavalcı YAZICI ile borsamız adına Akademik Danışmanımız Dr. Mehmet KARA ile Genel Sekreterimiz Nazif GENÇARSLAN hazır bulundular. Özellikle Kalite Yönetim Sistemi ve Personel kıyaslamaları yapıldı. Bu alanda karşılıklı olarak yapılması gerekenler görüşüldü. Yapılan faaliyetlerin iyi uygulamaları anlatıldı. Bu uygulamaların gerçekleştirilmesi hususunda izlenen yol ve yöntemeler tartışıldı. Bundan sonraki süreçlerde de karşılıklı işbirliğinin devam etmesi ve ziyaretlerin sürdürülmesi temennileri ile raporlar imza altına alınarak toplantı sonlandırıldı.


Rize Ticaret Borsası ziyaretini takiben Giresun Ticaret Borsasında da kıyaslama çalışması gerçekleştirildi. Giresun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eren NİZAM toplantının açılış konuşmasını yaptıktan sonra Kalite ve Akreditasyon Müdürü Tansu TÜRÜDÜ tarafından sürece ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Özellikle lisanlı depoculuk çalışmaları ve son dönemlerin önemli konularından birisi olan güneş enerji santrali çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Personel eğitimleri ve iyi uygulamaların karşılıklı olarak görüşüldüğü toplantı raporların imzalanması ile son buldu.